Son Haberler

Neden Alt Yapıda Beton Boru Kullanmalısınız?

No comments

Betonarme boruları diğer ürün tipleri ile karşılaştırdığımızda avantajlarını çok net göreceksiniz.

Aşırı pürüzsüz iç yüzey1
Üstün eklem yerleri
Eşsiz yapısal bütünlük
Kanıtlanmış uzun ömürlülük
Yanıcı olmayan
Zehirleyici olmayan
Çevreyle dost
Doğal maddelerden yapılmış
Yerel üretilmiş


YAPISAL BÜTÜNLÜK2
Betonarme boru diğer bütün rakip ürünlere göre daha güçlüdür. Başka ürünleri güçlendirmek için kullanılan bazı söylemler vardır; “ arkası iyice doldurulunca” veya “iki duvar çekilince” gibi fakat hem betonarme borunun hem de diğer ürünün üzerine alabilecekleri azami yük eşit bir şekilde konulduğunda, betonarme borunun bütünlüğünü diğer ürünler ezildikten sonra bile uzun süre koruduğu gözlenmiştir. Betonarme borunun gücü demek yerleştirmenizden önce, sırasında ve sonrasında endişelenmenize gerek yok demektir.


HİDROLİK KAPASİTE3
Betonarme boruların iç yüzeyi aşırı pürüzsüzdür. Derecelendirme olarak Mannings ‘n’ değeri 0.10dur. Bu özelliği sert yapısal bütünlüğü ile birleşince; eğrilik, çukur ve sapma olmadan betonarme borunun düz çizgi kurulumundan emin olabilirsiniz.


SİSTEM BÜTÜNLÜĞÜ4
Drenaj sisteminizin bütünlüğü eğer birleşme yerleri yeterince sıkı değil ise tehlikeye girebilir. Betonarme borular ASTM standartlarınca EPA hava testi kriterleri altında test edilmiş ve daha sıkı ve sızdırmayan birleşme noktaları sağladığı kanıtlanmıştır.


GÜVENLİK5
Kanalizasyonlarda ve arklarda kaza veya vandalizm sonucu oluşabilecek yangınlar her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Betonarme borular yanıcı değildir ve dolayısıyla drenaj sistemine ilk alev girdikten sonra orada tutunmasına izin vermez. Yanıcı diğer rakip ürünler bu güvenli avantajı size sunamazlar.


KOLAY VE DÜŞÜK MALİYETLİ YERLEŞTİRME6
Firmalar kendilerini tanıtırken en önemli özelliklerinden birinin az maliyetli üretim olduğunu söylerler fakat bütün sistemi düzgün yerleştirme maliyetini toplam maliyet değerlerinin içine katmazsanız, değerleri kesin olarak karşılaştırma imkanı bulamazsınız. Kolay taşınabilirlik genellikle yerleştirmedeki kolaylık ile karıştırılır. Yeterli direnç dağılımından emin olmak için sistemin düzgün dolgulanmasına ayrıca önem verilmelidir. Fazladan eklenen yükleme maliyeti, sistemin toplam maliyetini artırır.

Betonarme borular tamamlanmış halde gelir. Sistemin gücü yerleşiktir. Daha az yükleme maliyeti betonarme borunun diğer avantajları ile birleştiğinde daha üstün bir drenaj sistemi elde edilir.


ÇEVRE İLE UYUMLULUK
Çevreciler neredeyse her gün bizi bir zamanlar çok büyük buluş denilen fakat şimdi çevre için tehlikeli olan ürünler hakkında korku hikayeleri ile şok ediyorlar. Betonarme borular en az 75 yıl ömrü olan ve şu an bilinen mühendislik malzemelerinin içindeki en doğal ürünler kullanılarak yapılan borulardır. Kimyasal veya petrol bazlı bir ürün değildir.


NİHAİ BORU7
Uzun zamandır dayanabilirliği, sağlamlığı ve güvenilirliği ile tanınmıştır betonarme borular. Bekli de ulaşılabilecek nihai boruya betonarme borular ile ulaşılmıştır.

OKAN ÖKSÜZNeden Alt Yapıda Beton Boru Kullanmalısınız?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir